Pielęgnacja i użytkowanie podłóg drewnianych:

Do konserwacji i pielęgnacji podłóg drewnianych należy używać tylko profesjonalnych środków pielęgnacyjnych, zalecanych przez producenta lub wykonawcę podłogi drewnianej. Pielęgnację należy powtarzać przez cały okres w zależności od użytkowania podłogi i intensywności zużycia. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z pięknego wyglądu podłogi oraz znacznie przedłużymy jej żywotność. Aby utrzymać podłogę drewnianą w jak najlepszej kondycji, należy umieścić wycieraczki przy drzwiach wejściowych i przy wejściu z tarasu lub balkonu, na których będzie można oczyścić i ograniczyć ilość wnoszonego na butach piasku, błota, śniegu oraz wody. Wszystkie meble najlepiej podkleić filcem, a w przypadku obrotowych foteli zastosować specjalne kółka do drewnianych powierzchni lub maty ochronne z bezbarwnego polietylenu oraz starać się unikać chodzenia po podłodze w butach na szpilkach.

Podłogi lakierowane.
Na co dzień stosuj suche metody czyszczenia podłogi np. odkurzać używając specjalnej szczotki do parkietów lub zamiatać miękką zmiotką. Gdy jest to konieczne czyść podłogę wilgotną, dobrze wykręcona szmatką lub mopem. Nie można dopuszczać do zbytniego zawilgocenia paneli. Dla uzyskania najlepszych efektów stosuj środki pielęgnacyjne polecane przez producentów podłóg. Częstotliwość ścierania podłogi na mokro zależy od intensywności jej użytkowania i stopnia zabrudzenia.

Podłogi olejowoskowane.
Podłogę pokrytą olejowoskiem należy od samego początku starannie pielęgnować, używając odpowiednich środków. Należy często zamiatać miękką zmiotką lub odkurzać używając specjalnej szczotki do parkietów, a co jakiś czas przemywać wilgotną szmatką/mopem z użyciem odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Użycie odpowiednich środków jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala to na utworzenie warstwy ochronnej podłogi, która jest dodatkowym zabezpieczeniem przed trwałym zabrudzeniem i zużyciem. Podłogę należny poddać konserwacji gdy staje się ona wyraźniej trudniejsza do czyszczenia. W większości przypadków konserwacji dokonuje się dwukrotnie w pierwszym roku użytkowania podłogi, a następnie raz do roku. Dzięki temu deski zyskają dodatkową ochronę przed wilgocią, która mogłaby wniknąć w głąb w miejscach połączeń. Każde ponowne zabezpieczenie powierzchni podłogi środkiem konserwującym zwiększa jej trwałość oraz odporność na zabrudzenia i wilgotność. Dlatego okres pomiędzy kolejnymi pracami konserwacyjnymi sukcesywnie ulega wydłużeniu.

UWAGA: Zbędne czyszczenie mycie podłogi na mokro przynosi więcej szkody niż pożytku, ponieważ częste przemywanie powoduje ścieranie warstwy ochronnej.

Pasta pielęgnacyjna biała Woca

Mydło olejowe Woca

Mydło olejowe Woca Refresher

Mydło olejowe Woca jest łagodnym środkiem do zmywania i zarazem pielęgnacji olejowanych lub woskowanych podłóg drewnianych. Mydło olejowe łączy w sobie optymalne zmywanie powierzchni z jednoczesną ich pielęgnacją olejem. Składniki olejowe tworzą na powierzchni drewna dodatkową warstwę ochronną.

ParkettSoap

Mydło do olejowanych i woskowanych wykładzin podłogowych. Czyści gruntownie i delikatnie, tworząc jednocześnie ochronną warstwę mydła. Usuwa mocne zabrudzenia i resztki wosków. Intensywne czyszczenie umożliwia łatwą renowację olejowanych podłóg bez szlifowania.

CareCleaner

Środek do pielęgnacji na bazie wodnej doskonale usuwający zabrudzenia, działający antystatycznie. Czyści i  pielęgnuje. Tworzy jedwabiście matową, zmywającą się pod wpływem wody powłokę pielęgnacyjną i posiada właściwości antypoślizgowe wg normy DIN 18032. Zalecany do lakierowanego parkietu, podłóg drewnianych i korkowych,  z PCW,, poliolefiny, linoleum, gumy,  posadzek z kamienia naturalnego i sztucznego.

ParkettWax

Zalecany do pielęgnacji olejowanych i/lub woskowanych podłóg drewnianych, korkowych, parkietu oraz linoleum. Wysokiej jakości wosk płynny. Idealnie nadaje się do pielęgnacji wstępnej. Zamyka pory, chroniąc w ten sposób drewno przed zabrudzeniami. Nadaje podłodze dyskretny połysk i dodatkową ochronę przed wilgocią.

Pasta pielęgnacyjna naturalna Woca

Zmywacz Woca

Do surowych, olejowanych lub mydlonych powierzchni drewnianych wewnątrz pomieszczeń.
Dokładne odtłuszczanie.
Duża wydajność.

Woca mydło do podłóg olejowanych

do czyszczenia i pielęgnacji wszelkich podłóg olejowanych, woskowanych i traktowanych mydłem, szczególnie do podłóg, mebli, paneli, blatów kuchennych, itp.  Stosowane do czyszczenia i pielęgnacji przy wszystkich znanych metodach olejowania. Przy silnym zabrudzeniu podłogę  wstepnie umyć intensywnym zmywaczem  Woca.

NatureWax

Ekologiczny wosk pielęgnacyjny na bazie wodnej do podłóg olejowanych i woskowanych cie gładka warstwa pielęgnacyjna,i działa antystatycznie. Nie zawiera rozpuszczalników

NatureOil

Przyjazny dla środowiska olej pielęgnacyjny na bazie wodnej
Numer artykułu: 10100 Innowacyjny, na bazie wody olej pielęgnacyjny przeznaczony do olejowanych parkietów i podłóg drewnianych, bez rozpuszczalników i mydła.

ParkettOil

Prosty w użyciu olej pielęgnacyjny na bazie naturalnych składników. Utrzymuje matowy wygląd podłóg olejowanych, nie nabiera połysku. Bieżąca pielęgnacja może być także przeprowadzana etapowo. Odświeża podłogę, usuwając jednocześnie zarysowania i silnie przylegające zabrudzenia. Dodatkowo niweluje lekkie uszkodzenia w oleju podkładowym. Do pielęgnacji impregnowanych olejem podłóg drewnianych, korkowych, parkietu.