KOLEKCJA FINISH PARKIET

FinishDeska XXL

FinishDeska XXL

FinishDeska XXL to jedna z najnowszych propozycji w ofercie FinishParkietu. Wyróżniająca się niebanalną estetyką podłoga, idealnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w duchu nowoczesnych trendów europejskich oraz światowych. Starannie wyselekcjonowane deski dębowe i jesionowe dają poczucie elegancji i komfortu użytkowania.

Wymiary FinishDeski XXL: 15x170-180x1800-2000 mm

 

FinishParkiet doskonale nadaję się na ogrzewanie podłogowe!

zobacz więcej
FinishJodła

FinishJodła

Wzór ten mimo, że stosowany od bardzo dawna, posiada ponadczasowe walory, przez co doskonale sprawdza się w klasycznym wnętrzu jak i w nowoczesnych aranżacjach. Podłogi układane na wzór jodły francuskiej były i są bardzo popularne. Charakteryzują się symetrycznym, ukośnym układem deszczułek, których krótsze krawędzie przycięte są pod kątem 45o.

Dostępna w opcji: FinishParkietu i FinishDeska.

 

FinishParkiet doskonale nadaję się na ogrzewanie podłogowe!

zobacz więcej
FinishDeska

FinishDeska

FinishDeska to gotowa podłoga posiadająca konstrukcję identyczną do FinishParkietu, różni się natomiast rozmiarem pojedynczych elementów. FinishDeska posiada wymiary 14x130-150x900-1200 mm,   zabezpieczona jest siedmioma warstwami wytrzymałego lakieru utwardzonego promieniami UV lub trzema warstwami olejowosku Osmo.

 

FinishParkiet doskonale nadaję się na ogrzewanie podłogowe!

zobacz więcej
FinishParkiet

FinishParkiet

FinishParkiet to gotowy parkiet, który składa się z dwóch warstw: z warstwy górnej tzw. użytkowej ok. 6,2 mm wykonanej całkowicie z litego naturalnego drewna oraz warstwy  dolnej, deszczułek wykonanych głównie z dębu i jesionu. Parkiet pokryty jest siedmioma warstwami wytrzymałego lakieru lub trzema warstwami olejowosku firmy Osmo.

Wymiary: 490/70/14 mm.

FinishParkiet doskonale nadaję się na ogrzewanie podłogowe!

zobacz więcej

Konstrukcja

FINISHPARKIET to podłoga drewniana dwuwarstwowa. Warstwa wierzchnia użytkowa składa się całkowicie z litego elementu - naturalnego szlachetnego drewna. Jednolamelowość doskonale oddaje estetyczne walory tego unikalnego surowca, a najnowsza technologia produkcyjna zapewnia przystosowanie do funkcjonalnego i użytkowego przeznaczenia.

Dolna warstwa to mozaika wykonana z twardego drewna liściastego, głównie dębu i jesionu.
Łączenie warstw w sposób krzyżowy wprowadza poprzeczny układ słoju warstwy wierzchniej w stosunku do dolnej części, co zapewnia stabilizację i uniemożliwia wypaczanie się podłogi oraz minimalizuje pracę drewna.

Grubość podłogi 14mm umożliwia idealne połączenie z płytkami ceramicznymi, a przenikalność termiczna drewna w pełni umożliwia stosowanie tego typu konstrukcji na ogrzewaniu podłogowym.

wiećej informacji

Ogrzewanie Podłogowe

Drewniana podłoga FinishParkiet to idealne rozwiązanie w przypadku ogrzewania podłogowego.

Doskonała konstrukcja technologiczna i najlepiej wyselekcjonowany surowiec wykorzystywany w procesie produkcji sprawia, że podłoga idealnie współpracuje z tego typu ogrzewaniem, a współczynnik przepuszczalności termicznej gwarantuje redukcję strat energetycznych do minimum.

To pozwala cieszyć się w pełni z funkcjonalności i komfortu jej użytkowania.

więcej o ogrzewaniu podłogowym

Użytkowanie i pielęgnacja

Największym wrogiem drewnianych podłóg jest woda i piasek. Czystość podłogi utrzymujemy przez zamiatanie, odkurzanie oraz mycie środkami przeznaczonymi do pielęgnacji drewna za pomocą wilgotnej ścierki lub dobrze odsączonego mopa. W celu ochrony drewnianej podłogi przed działaniem piasku i wody, a w zimie również soli, należy ułożyć maty ochronne przy wejściu do domu lub mieszkania.

Stosowanie mat ochronnych oraz wycieraczek ogranicza ilości wnoszonego do pomieszczeń piasku, wody oraz soli, cokoły, nogi i inne miejsca nacisku mebli na podłogę zabezpieczamy filcowymi lub gumowymi podkładkami - niedopuszczalne jest mocowanie ich przy pomocy gwoździ. Zaleca się stosowanie miękkich kółek pod fotele. Należy unikać chodzenia po podłodze w butach na szpilkowych obcasach.

UWAGA: Zbędne czyszczenie na mokro przynosi więcej szkody niż częste przemywanie powoduje ścieranie warstwy ochronnej .

Gwarancja Finishparkiet

Gwarancja Finishparkiet

Finishparkiet jako producent markowych podłog drewnianych udziela  50 lat gwarancjii na:

  • warstwy nie ulegną rozkllejeniu
  • farby i oleje nie będą się łuszczyć
  • lakiery i oleje nie b≥ędą odchodzić od drewna

Stosowanie najwyższej  jakości klejów, lakierów i olejów,  a także rzetelność w stosowaniu pełnych ilości warstw lakierniczych, starannie wyselekcjonowany surowiec i ponad 20 letnie doświadczenie daje Państwu gwarancję na 50 lat zadowolenia i satysfakcji z użytkowania markowej podłogi drewnianej FINISHPARKIET.

Projektanci

Serdecznie zapraszamy do współpracy projektantów, architektów oraz dekoratorów wnętrz. Dzięki naszej ofercie będą mogli Państwo zrealizować wszystkie założenia projektowe oraz zapewnić swoim Klientom kompleksowe usługi.

Proponujemy zarówno indywidualnym projektantom jak i firmom, możliwość otrzymywania na bieżąco informacji o naszych produktach.

Gwarantujemy profesjonalną obsługę, dostęp do bogatej oferty oraz bardzo korzystne warunki współpracy. Wszystkie szczegóły dotyczące zasad współpracy można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z pracownikami naszego salonu. Do zobaczenia w naszym salonie.